Gherkin Londyn
Uncategorized

Londyn. Najbardziej rozpoznawalna architektura i nie tylko.

Londyn. Tower Bridge
Londyn. Tower Bridge

Londyn, dla jednych domem dla innych celem podróży.

Możesz mówić, że nie znosisz dużych miast. Że Twoje życie w kamperze to wszystko czego Ci potrzeba albo że Twoje miasto też jest świetne ale prawda jest taka, że nie ma na świecie drugiego miasta które mogło by dorównać Londynowi i warto chociaż raz w życiu ruszyć swoje cztery litery, opuścić komfortowy zadupek świata i przyjechać zobaczyć go na własne oczy.

Londyn. Gherkin. Ogórek

Co zobaczyć w Londynie?

To jest pytanie na które zapewne każdy odpowie Ci inaczej i ja sam po dwóch latach nie wiem co poleciłbym Ci najpierw, dlatego stworzyłem taką małą ankietę, którą umieszczę także w ciekawostkach i miejmy nadzieję z czasem dowiemy się które miejsce zasługuję na top top!

Londyn. Shard

Ankieta!

Zaczynam od podstawowych ale na możecie też dodawać swoje odpowiedzi. Zanim dodacie swoją, sprawdźcie proszę czy nie ma jej na liście, żebyśmy mieli wiarygodne wyniki!

Największą ikoną Londynu wedłóg Ciebie jest:
7 votes
×

Dlaczego nazwy są po angielsku?!

Trochę dlatego bo jest mi tak wygodniej a trochę dlatego, że dla mnie, kogoś kto tu mieszka, poprostu brzmią lepiej. Szczerze nie wiem czy chciałbym pisać o szardzie, wieżowym moście czy londyśnkim oku (po polsku brzmi jak nazwa jakiejś erotycznej zabawy;)) Mam nadzieję, że mi wybaczycie.

2 komentarze

  • Paulina

    Moim zdaniem London Eye jest mocno przereklamowany. Przecież to zwykłe koło turystystyczne. Gherkin jest ciekawy, ale to jednak współczeny wieżowiec. Moim zdaniem St. Paul’s Cathedral i Tower Bridge. Potem Big ben i ciekawe British Museum w ktorym byłam chyba 100 lat temu ?.

    • Siema Londyn

      Z tym London Eye się trochę zgodzę ale z drugiej strony miał być w Londynie tylko na 5 lat a wpisał się tak w historie tego miasta, że można go zobaczyć we wzorku na tapicerce w metrze;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *