Najdroższe dzielnice Londynu
Ciekawostki

Najdroższe dzielnice Londynu! Top 4 Boroughs.

Londyn
Najdroższe dzielnice w Londynie

„Pieniądze to nie wszystko ale jak nie ma pieniędzy to ch@j”

Nikomu nie trzeba mówić, że życie w Londynie jest drogie. Za to samo mieszkanie co na północy kraju trzeba zapłacić przynajmniej trzy razy tyle. Ceny jedzenia czy wyjścia do pubu też oczywiście będą wyższe. Ale wiecie to takie przyziemne sprawy nas malutkich bo w tym samym czasie gdzieś w centrum w takim Sketch ktoś właśnie wydaje na obiad równowartość Twoje tygodniówki. Jak już pisałem w ciekawostkach 1/4 produktu krajowego brutto Wielkiej Brytanii to właśnie Londyn. I chociaż sam materialistą nie jestem nie da się nie zauważyć, że w niektórych dzielnicach kasa przelewa się za każdym rogiem.

Najdroższa ulica do mieszkania to…

Wedłóg raportu zoopla z października 2020 jest to Kensington Palace Gardens (W8) ze średnią ceną za dom 36mln funtów. Roman Abramovich, właściciel klubu Chelsea ma tam swoją posiadłość. Druga w kolejności to Courtenay Avenue w Highgate ze średnią ceną domu 18mln funtów. Kiedyś w Highgate stałem w kolejce po kawę z Jude Law 🙂

Najdroższe dzielnice Londynu

Najdroższe dzielnice londynu:

Trzy najdroższe dzielnice Londynu to Westminster, Kensington, Chelsea i Camden. Te dzielnice premium o pięknej architekturze, okazałych posiadłościach i celebrytach rzadko opuszczają najwyższe miejsca.

Ekskluzywny Westminster, w którym znajdują się najważniejsze zabytki Londynu, ma średnią cenę sprzedaży nieco ponad 3 miliony funtów.

Drugie miejsce na liście to Kensington i Chelsea, obszar ten jest zawsze popularny wśród zamożnych nabywców domów i inwestorów w nieruchomości. Siedem z dziesięciu najdroższych ulic Londynu znajduje się w tej dzielnicy.

Camden, w sercu Londynu, jest nieco bardziej przystępne cenowo niż Westminster, Kensington i Chelsea, ale z niebotycznymi cenami nieruchomości pozostaje poza zasięgiem większości nabywców domów. Hammersmith and

Fulham ze swoimi niesamowitymi właściwościami bocznymi Tamizy zajmuje czwarte miejsce na liście. Tutaj średnie ceny nieruchomości wynoszą 964 000 funtów. Następnie Hackney, gdzie modny Shoreditch przynosi średnie ceny do 933 000 funtów.

No to gdzie kupujesz dom?

Mam nadzieję, że tym artykułem pomogłem Ci wybrać Twoją przyszłą dzielnicę w Londynie. Cokolwiek nie zadecydowałeś daj proszę znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *