Wycieczka poza Londyn Margate
Warto zobaczyć w Londynie

Wycieczka poza Londyn. 3 nadmorskie miejscówki warte odwiedzenia.

wycieczka poza Londyn

Nie samym miastem człowiek żyje!

Londyn oferuję całą masę atrakcji, muzeów i parków i można by pomyśleć po co stąd wyjeżdżać skora i tak życie nie starczy żeby to wszystko zobaczyć. Ale po 5 czy 6 dniach dojeżdżania do pracy w zgiełku, zakupów i załatwiania różnych spraw wycieczka na pełne ludzi Covent Garden czy Oxford Street wcale nie wydaje się takim dobrym pomysłem. Czasem po prostu warto zmienić klimat!

Wycieczka poza Londyn to zawsze dobry pomysł!

W ciągu ostatniego roku udało mi się odwiedzić trzy fajne miejscówki do których dotrzesz w mniej niż dwie godziny i znajdziesz coś czego w Londynie nie ma!

Latarnia w Beachy Head.

Znajduje się na północ od Londynu niedaleko Eastbourne. Z dala od miasta, zgiełku z przepięknymi widokami. Możecie zaparkować w Belle Tout i stąd zrobić sobie długi spacer „klifem samobójców” albo zejść na dół po metalowych schodach i przespacerować po plaży. Mimo ładnej pogody zaopatrzcie się w ciepłą kurtkę bo tam często bardzo wieje.

Wycieczka poza Londyn. Latarnia w Beachy Head

Mały Londyn czyli Brighton.

To chyba najpopularniejsza miejscówka na wycieczkę poza Londyn, szczególnie, że pociągiem można tam dojechać w mniej niż godzinę. Każdy tu był przynajmniej raz, jak polskie Międzyzdroje z Londyńską zabudową i promenadą jak w Santa Monica. No trochę przesadziłem bo ta jest mniejsza i bez kalifornijskiego klimatu. Znajdziecie tu wszystko od małe restauracyjki, butiki, sieciówki, budki z lodami i stoiska z tandetnymi pamiątkami. Największym minusem jest kamienista plaża.

Wycieczka poza Londyn. Brighton

Na pewno wartą odwiedzenia jest wieża widokowa British Airways i360 skąd w oszklonej kabinie można podziwiać przepiękną panoramę.

Wycieczka za miasto. British Airways i360

Margate. Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu!

Margate to niewielkie miasto nad morzem północnym i jak na razie chyba najbardziej przypadło mi do gustu. Mniej oblegane z małymi sklapikami i restauracjami, piaszczystą plażą i widokami. A do tego zaraz przy porcie można zjeść przepyszne Fish&Chips za połowę Londyńskiej ceny! Szczególnie polecam Peter’s Fish Factory.

Wycieczka za miasto. Margate.

Koniecznie też wybierzcie się na spacer na wschód od miasta żeby zobaczyć piękne białe klify!

Wycieczka poza Londyn. Białe klify w Margate

A jakie jest Twoje ulubione miejsce poza Londynem?

Masz jakąś sprawdzoną miejscówkę niedaleko Londynu do której warto się wybrać na jeden albo dwa dni? Daj znać w komentarzu. Zapraszam również do mojego sklepu.

Jeden komentarz

  • XMCplJew

    Witam serdecznie społeczność forum i na początek chciałbym zapytać was o to jakie portale internetowe goszczą najczęściej w waszych przeglądarkach i jakie są wasze preferencje w tej dziedzinie ?

    Ja np. odwiedzam agregator newsów z różnych portali którego jestem skromnym administratorem https://www.xmc.pl co go wyróżnia od innych witryn tego typu ? sami sprawdźcie i oceńcie 🙂

    Liczę na ciekawą i merytoryczną dyskusję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *