Darmowy Preset Lightroom

Preset Lightroom – co to jest?

Preset Lightroom to gotowy zestaw korekt zastosowanych do zdjęcia w programie Adobe Lightroom, który umożliwia uzyskanie określonego wyglądu lub stylu za pomocą jednego kliknięcia. Ustawienia wstępne mogą obejmować zmiany koloru, odcienia, ekspozycji, kontrastu i inne ustawienia, które mają wpływ na wygląd zdjęcia. Zostały zaprojektowane, aby zaoszczędzić czas i uprościć proces edycji, ułatwiając osiąganie spójnych wyników na wielu obrazach.

Mój pierwszy preset:

Mój pierwszy preset do Lightrooma powstał po mojej podróży do Paryża. Przywiozłem z tej wyprawy ponad 1400 zdjęć zrobionych przy dość nieciekawej, ale dramatycznej pogodzie. Była to również moja druga okazja do nagrania POV na YouTube. W mojej przygodzie z fotografią uliczną zacząłem coraz bardziej skupiać się na ludziach, stąd ten preset sprawia, że sylwetki są widoczne na zdjęciach.

Czy naprwadę daje go za darmo?

Tak! Całkowicie za darmo! Dodałem jednak opcję, dzięki której możesz wesprzeć mojego bloga, kupując mi symboliczną kawę, kufel, a nawet lunch. Będzie mi też bardzo miło jeśli oznaczycie mnie na swoich zdjęciach z moim presetem! (@semalodyn).

Jak zainstalować preset?

Aby zainstalować ustawienia wstępne programu Lightroom, wykonaj następujące kroki:

  • Uruchom Lightroom i otwórz moduł „Develop”.
  • Po lewej stronie zobaczysz sekcję o nazwie „Presety”. Kliknij ikonę „+” obok niej i wybierz „Importuj ustawienia wstępne”.
  • Przejdź do lokalizacji, w której zapisany jest plik ustawień wstępnych i wybierz go.
  • Kliknij „Importuj”, aby dodać preset do Lightroom.

Po zaimportowaniu preseta pojawi się on w sekcji Ustawienia wstępne modułu Develop. Aby użyć presetu, po prostu kliknij je, aby zastosować je do zdjęcia. Możesz także dostosować wstępnie ustawione ustawienia, aby dostosować efekt do własnych upodobań.

Moje Presety:

Paris:

Before after preset

Paris - Lightroom preset

Paris Lightroom Preset Before And After
before preset after preset

Paris Lightroom Preset

Before And After Lightroom Preset