Wieża Eiffla
Podróże

Wycieczka z Londynu do Paryża na jeden dzień.

Wieża Eiffla- Wycieczka do Paryża w 2023r.

Wycieczka wycieczce nierówna.

Uwielbiam Paryż i byłem tam już kilka razy przy różnych okazjach. I mimo złej reputacji uwielbiam tam wracać. Pamiętam jak w 2023 w Kwietniu jechaliśmy tam na Paryski Maraton a media pokazywały te wszystkie drastyczne sceny ze śmieciami na ulicach. Okazało się oczywiście, że były one mocno przesadzone. Więcej możecie poczytać i pooglądać w moim poprzednim wpisie o Paryżu

Wycieczka z przewodnikiem czy bez?

Mój największy problem ze zwiedzaniem Paryża to język. Na stałe mieszkam w Londynie i codziennie posługuje się angielskim. I mimo, że moja partnerka jest Francuzką to mój francuski ograniczony jest głównie do przekleństw 😉 Niestety mieszkańcy Paryża niechętnie mówią po angielsku stąd moje wizyty były zawsze z przewodnikiem w osobie mojej dziewczyny albo jak ta ostatnia na zorganizowanej wycieczce z biura turystycznego EvanEvans w Londynie. Nie jestem wielkim fanem zorganizowanych wycieczek bo są one zwykle bardzo napięte ale tym razem jechałem w ramach pracy i pomyślałem, że podzielę się z wami jak taki jednodniowy wypad wygląda.

Pociągiem do Paryża z Londynu.

W pakiecie od EvanEvans który kosztuje około £350 jest zawarty bilet na pociąg do Paryża. Pociąg odjeżdża wczesnie rano z King’s Cross i jest to najwygodniejsza forma podróży moim zdaniem. Na pokładzie eurostar są wygodne siedzenia, toaleta, WiFi i kafeteria. W niecałe 2.5 godziny byliśmy na Gard Du Nord gdzie odebrał nas przewodnik i zapakował do wygodnego, nowoczesnego Mercedesa. Akurat tego dnia cały czas padało więc, to było dobre udogodnienie.

Pierwszy postój wieża Eiffla.

W drodze z dworca na wieżę Eiffla przewodnik po angielsku opowiadał o mijanych atrakcjach i ciekawe anegdoty związane z historią miasta. Zatrzymaliśmy się na parking pod wieżą na przystani gdzie w cenie mieliśmy rejs statkiem po Sekwanie. Do wyboru jest opcja z lunchem lub bez. Szczerze opcja bez jedzenia jest lepsza bo rejs trwa krócej i mamy więcej czasu wolnego na zwiedzanie okolicy. Nie jest go wystarczająco na to żeby wejść na wieżę ale na pewno starczy na selfiaka pod Eifflem i dobrą restaurację. Kierowca wysadził nas też na placu Trocadero gdzie widok na wieżę jest najlepszy.

Na sam Louvre potrzeba by dwa dni

Zwiedzenie samego muzeum pewnie zajęło by cały weekend ale zobaczenie samego obiektu z zewnątrz robi nam mnie zawsze wrażenie. Postój był krótki ale wystarczający aby obejść go dookoła, porobić kilka zdjęć i posłuchać ciekawych historii z nim związanych.

Montmartre – uważaj na oszustów.

Chociaż sami mieszkańcy Paryża nie znoszą tego miejsca bo zamieniło się w wielką turystyczną atrakcję to ja uważam, że będąc w Paryżu warto je zobaczyć.

Kościół można odwiedzić za darmo po wystaniu swojego w kolejce a na lewo od kościoła warto się wybrać na Place Du Tertre gdzie artyści malują portrety.

Przed samym kościołem rozpościera się widok na cały Paryż uważajcie tylko na kieszonkowców których tam nie brakuje i na oszustów próbujących wcisnąć ręcznie robione bransoletki.

Wycieczka na jeden dzień – Czy warto?

Po Montmartre odwieziono nas na dworzec skąd pociąg eurostar zabrał nas z powrotem do Londynu. W domu byliśmy około 22.30. To był bardzo intensywny wypad ale wydaje mi się, że jak na jeden dzień udało się zobaczyć bardzo dużo. Myślę, że taka forma wyjazdu jest targetowana dla turystów ze Stanów, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej  Europy w krótkim czasie. Ale może też być fajną opcją dla kogoś kto nie mówi po francusku i chce zobaczyć miasto miłości. Gdybyście chcieli zarezerwować coś takiego dla siebie to zapraszam Tutaj. Ceny zaczynają się od £220. I dla wyjaśnienia ja na tym linku ani nie zarabiam ani z firmą nie jestem w żaden sposób związany.

Street photo – fotografia uliczna w Paryżu.

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym na wycieczce nie zrobił kilku typowych fotografii ukicznych. Możecie je zobaczyć poniżej. Dajcie znać w komentarzach jak wam się podobają:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *