punkt widokowy londyn
Uncategorized,  Zwiedzanie Londynu

5 Najlepszych darmowych punktów widokowych w Londynie

Londyn jest imponujący.

I chyba nie muszę do tego nikogo przekonywać. Nie ważne czy przyjeżdżasz tu na chwilę czy mieszkasz to już trochę dłużej to miasto na pewno zrobiło na Tobie wrażenie. Szczególnie przechadzając się wieczorem po południowej stronie Tamizy gdy światła wieżowców zaczynają się zapalać a w powietrzu unosi się odurzająca woń karmelizowanych orzechów i jedzenia z foodtracków. Po 4 latach mieszkania tutaj wydaje mi się to co raz mnie imponujące ale mam kilka Takich swoich miejsc, które mi o tym przypominają:

Muswell Hill Londyn

1) Alexandra Palace (Haringey) koło Muswell Hill

To chyba najbardziej oddalony na północ od centrum punkt widokowy. Ten wiktoriański budynek to miejsce imprez sportowych, koncertów a w zimie jest tam nawet lodowisko. Na tarasie znajduje się pub gdzie można zjeść i napić się zimnego Ale. Rozciąga się stąd widok na cały Londyn, od wschodu do zachodu. Przed samym pałacem jest park w którym można zrobić sobie mały piknik z własnym piwkiem czy skrętem i nikt złego słowa Ci nie powie. A zaraz nieopodal jest Muswell Hill gdzie oprócz pieknych widoków są puby, restauracje i kilka naprawdę fajnych charity shop (ciuchlandów)

Zobacz na mapie

2) Obserwatorium w Greenwich

Tego miejsca chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest na widokówkach, ulotkach wszystkich możliwych blogach jako “must see in London”. Widok jest rzeczywiście imponujący i można się nim napawać bez końca gdyby nie fakt, że miejsce jest dość popularne i w weekend czasem trzeba się ustawić w kolejce na selfie 😉

Zobacz na mapie

3) Garden at 120

Na pewno podczas swoich poszukiwań co zobaczyć w Londynie natknąłeś się na Sky Garden i ku Twojemu zaskoczeniu mimo, że miejsce jest bezpłatne nie było dostępnych biletów?! Na całe szczęście dosłownie 5 minut piechotką jest ogród na dachu budynku Fen Court, 120 Fenchurch Street. Nie jest tak wysoko jak Sky Garden ale nie trzeba robić rezerwacji, jest niezadaszony i z góry rozciąga się przepiękny widok. Można też posiedzieć sobie na ławeczce albo napić kawy z kawiarenki.

Zobacz na mapie

4) Sky Garden

Najwyższy publiczny ogród znajdujący się na dachu budynku potocznie nazywanego Walkie Talkie. Podobno w lecie, ze względu na kształt oszklonej fasady budynek ten jest w stanie stopić plastik w zaparkowanych nieopodal samochodach. (Możecie o tym poczytać tutaj). Sam ogród jest mega popularną atrakcją i najlepiej rezerwować wejście (darmowe) z dużym wyprzedzeniem. Link do rezerwacji

Zobacz na mapie

Primrose Hill

5) Parliament Hill & Primrose Hill

Dwa bardzo fajne miejsca, otoczone zielenią z widokiem na Londyn. Znajdują się trochę bliżej od centrum niż Alexandra Palace ale też widok nie jest tak imponujący. Na pewno dobre miejsce na piknik czy mały odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu Londynu.

Parliament Hill na mapie

Primrose Hill na mapie

Bonusowa lokalizacja

Mimo tego, że nie znajduje się wysoko nad budynkami i jest spory kawałek na wschód od centrum to na pewno warto się tam wybrać szczególnie nocą. Dobre miejsce na randkę albo długi spacer zakończony restauracją. A znajduje się niedaleko hotelu intercontinental przy o2 Arena (zobacz na mapie). Z tego punktu możesz podziwiać Canary Wharf po drugie stronie rzeki a także przejść się na długi spacer Olympian Walk do muzeum morskiego Cutty Sark.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *