YouTube gear
street photography,  YouTube

YouTube 3 2 1! Kamera! Akcja!

YouTube – Najtrudniej jest zacząć!

Marzyło mi się już od dawna, żeby kręcić filmiki na YouTube. Zawsze coś jednak stawało na przeszkodzie. A to czas, a to pogoda, a to kamera nie taka. A jak ja to wszystko posklejam w coś ciekawego?! I wiecie co się okazało? Te wszystkie problemy były tylko w mojej głowie. Jestem introwertem i za dużo myślę i to blokuje mnie bardziej niż sprzęt.

Weź i zrób!

Pewnego wieczora przygotowałem moje GoPro Hero 9 black, szelki i aparat z trzema obiektywami. Naładowałem wszystkie baterie i sam do siebie powiedziałem: teraz albo nigdy. Następnego dnia w pracy udało mi się skończyć wcześniej, niedaleko St.Paul w Londynie i to był najlepszy moment na nagranie mojego pierwszego POV. Przekonanie samego siebie do gadania do kamerki posród ulicy pełnej ludzi było trudne i musiałem nagrać kilka wersji początkowego ujęcia. Jednak gdy tylko zacząłem robić zdjęcia, zapomniałem o całym stresie z nagrywaniem i poprostu robiłem to co lubię.

Montaż

Sam spacer z nagrywaniem zajął mi około godziny natomiast montaż, konwersja i wrzucanie na YouTube ponad dzień. Używałem darmowego oprogramowania OpenShot bo na chwilę obecną nic więcej mi nie potrzeba. I mimo, że program jest łatwy w obsłudzę i bardzo intuicyjny to jednak nauka od podstaw i przeglądnie całego materiału zajmuje czas. Drugi film z Paryża poszedł już znacznie sprawniej.

Jestę Jutuberę 😉

Jeszcze nie całkiem ale zmierzam w tym kierunku. Na chwilę obecną na kanale są dwa filmy (kwiecień 2023) Ale już planuje więcej. Zainwestowałem również w dwa mikrofony Rode, żeby poprawic jakość nagrywanego dźwieku. Mam nadzieję, że znajdziecie tam dla siebie inspirację i ciekawą wiedzę na temat fotografowania i nie tylko. Zapraszam do subowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *